Παρατηρητήριο Σχολικής Βίας

Σεμινάριο της Ομάδας Δράσης για το Παρατηρητήριο για τη σχολική βία και τον εκφοβισμό  του 15ου Γυμνασίου (Άννα Κασκάλη Μαρία  Αναγνώστου) στα πλαίσια της  Παγκόσμιας Ημέρας Ανθρώπινων Δικαιωμάτων.

Τα Γραφεία Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης και το Γραφείο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, σε συνεργασία με την ActionAid Ελλάς, διοργάνωσαν επιμορφωτικό σεμινάριο βιωματικού χαρακτήρα, με θέμα «Στείλε το φίλο μου στο σχολείο. Το δικαίωμα στην εκπαίδευση: υπόθεση Ρουάντα», την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014, Παγκόσμια Ημέρα Ανθρώπινων Δικαιωμάτων, στο 28ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης, Κων/νου Καραμανλή 95.